Bir AKYOL kuruluşudur.

Yeni

Buğday Test Bıçağı

Buğday test bıçağı; Buğdayın kalitesini ve içinin çürüyüp çürümediğini görmenizi sağlayan paslanmaz çelikten imal kaliteli bir test bıçağıdır.

İncelediğiniz ürün ile ilgili ayrıntı ve fiyat öğrenmek için 0212 244 21 50 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

VAR

Adet

Buğday Test Bıçağı


Buğday test bıçağı; Buğdayın kalitesini ve içinin çürüyüp çürümediğini görmenizi sağlayan paslanmaz çelikten imal kaliteli bir test bıçağıdır.

buğday test bıçağı

• Eşit boyda buğdaylar seçilir ve bıçağın içerisindeki deliklere yerleştirilir.
• Kapak kapatılır ve bıçağı sert ve hızlı bir şekilde kapatılır.
• Ardından kapak kaldırılır ve kesilen numunenin kalite kontrolü yapılır.
• Daha sonra makta kesit aletinin bıçağının içi temizlenir ve birdaha ki kesim işlemi için hazır hale getirilir.


 

Nasıl Kullanılır?

Buğday tanelerinin camsı (sert) veya unsu (yumuşak) olup olmadığının tespitinde kullanılır. Grobecker kesme aletinde buğdayların yerleştiği 50 adet oyuk bulunan bir alt levha, bunun üzerinde bir bıçak ve bıçağın üzerinde de delikli bir levha bulunmaktadır.
Sertliğin tespiti için iki levha arasında bulunan bıçak ağzı taneleri kesecek pozisyonda dışarı çıkartılır. Delik üst levha üzerine buğday koyulur ve tüm deliklerin dolması için hafifçe sallanır ve aletin özel tahtası üstten basılır. Sonra buğdayların orta yerinden enine aletin bıçağı ile tek darbe hareketiyle taneler kesilir ve bıçağın üstünde kalan kısım dökülerek alt tablada oyuklarda kalan enine kesilmiş yarım tanelerin kesit yüzeyleri tek tek incelenir.

Benzer Ürünler

Biz Sizi Arayalım
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır. google-site-verification=Yad0F4z1LwtuA42onKEsS7oFLZqmI3_flTugni_Dwh4